Granátové jablko, krásné ovoce, do kterého se ale nelze jen tak zakousnout. Právě to je překážka, kvůli které jej mnoho lidí ještě neochutnalo.
Nikdy ale není pozdě naučit se něco nového, tak se dnes pojďme naučit, jak se dostat tomuto ovoci na kloub.
Granátové jablko v sobě obsahuje zrníčka. V jednom plodu lze napočítat i neuvěřitelných 600 semen.
Jak je ale dostat ven?
Nejprve jablku odřízneme konec v olasti stopky. V místě, kde lze vidět vystouplé linie od uschlého zbytku květu nařízneme slupku.
Připravíme si misku s vodou. První zrníčka vypadnou hned, jakmile ovoce rozevřeme, proto je dobré jablko rozevřít právě nad miskou.
Nyní můžeme lžící poklepávat na slupku a nechat zrníčka vypadávat, ty zarputilé lze lžící vyškrábnout. Nebo lžíci nešpiníme a pustíme se do toho prsty. Prsty vydlabáváme jednotlivá zrníčka. Pokud šťáva z nich hodně prská, ponoříme jablko do vody a vydlabáváme pod vodou. Ve vodě zrníčka spadnou na dno a na povrchu zůstávají zbytky slupek, ty nakonec vybereme a zrníčka zde dna přecedíme přes sítko.
Zrníčka konzumujeme syrová. Lze je jíst v jogurtu, k vločkám, s pudinkem. Krásně dozdobí mnohé dezerty a skvělé jsou i mnoha salátech. Zrníčka lze ale také zamrazit. Vymačkáme-li je, získáme chutnou šťávu.
Zrníčka v sobě obsahují semínka, ta jsou sice spíše měkčí, ale přesto lidé, kteří mají problém i s jinými druhy semínek a jadýrek, by měli být při konzumaci opatrnější.
Nebojte se toho a pusťte se do něj, granátové jablko v sobě obsahuje širokou škálu tělu prospěšných látek.
-SŠ-
foto: unsplash